מאמרים

עולם בלתי צפוי - חלק 2

שאין ביכולתנו לצפות בדיוק מה יהיה הלאה, אך הבעיה היא שאנשים רבים רוצים שחור או לבן, הכל או כלום, במקום דווקא להנות מחוסר הוודאות ומגוון ההפתעות והגילוי שנעשים וקורים בחיים. אנשים הפכו חולי סדר ושליטה בחיים בהם הדבר לא לגמרי מתאפשר, במקום לשחרר ולקבל את לקיחת הסיכון כמשהו מהנה ומאתגר.

אם לוקחים את נושא הלוואות הכספים, ראו כמה משחק וכביכול סיכון יש בדבר. הרי מי המשוגע שיקח הלוואה כשאין לו יכולת ודאית לדעת שאותה הלוואה אכן תרים אותו על הרגליים ותשלח אותו קדימה? ובכן, כאן בדיוק יש למצוא את האמצע. הלוואות באות בכל הסוגים והגדלים, ממש כמו בני- האדם. קטנות, גדולות, למשך זמן איקס או זמן אחר ועוד משתנים רבים. הסוד הוא לא לחכות שיעלה הרעיון המושלם להכנסת כסף לפני משיכת ההלוואה, הרי דבר כזה איננו קורה במציאות. לכן הדבר הראשון החשוב הוא כן להעזר בניסיון עבר. הלוואה לצורך רכישת ריהוט משרדי או מכונת מיצים, העיקרון זהה. לאחר מכן, יש לההסתכל סביב, לערוך סקרים ולקבל נתונים. הם לא מדויקים במאת האחוזים, אך ישנם גרפים ותנועות מסוימות אשר מקלות ורומזות על העתיד לבוא. הצעד הבא הוא להחליט, האם כדאי להעיז או שזהו סיכון. נכון שקל להגיד וקשה לבצע, אך זה לא אומר שהצעדים אינם נכונים.

הלוואות הן רק על קצה המזלג בין כל הצעדים והסיכונים אשר נלקחים בחיים הבלתי צפויים. אך שוב, זה לא בהכרח דבר רע, אלא רק מאתגר, ומפתיע.

חזרה לחלק ראשון